COVID-19: režim ZZ (od 05/2022)

Kategorie: Informace
Publikováno : 08. duben 2020

Vážení klienti, nadále platí požadavek na zachovávání základní protiinfekční (antiCOVID-19) prevence ve zdravotnických zařízeních. To má své reálné opodstatnění zejména pro naši specializaci, která pracuje i s primárně imunitně deficitními pacienty a na druhou stranu s pacienty s respiračními onemocnění a alergiemi, které provází z hlediska rizika šíření kapének rizikový kašel, rýma a kýchání. Proto budou nadále dodržována některá preventivní opatření. Shrnuji:

 

  • termín: klient volně zváží, zda využije objednaného termínu. Pokud se dostavit nemůže (např. nařízená karanténa) nebo to vhodné (viz níže) nebo jednoduše s přihlédnutím k aktuální epidemické situaci nechce, dejte nám prosím co nejdříve vědět. Pokud se odhlašujete z termínu, zašlete nám příslušné upozornění zahrnující i Vaší identifikaci na SMS (732 288 967), na mail (upira-brno@seznam.cz) nebo nám v ordinační době zavolejte, děkujeme.

.. rizikoví klienti: klienti se zvýšenými teplotami, projevy nachlazení - infekce nebo rizikovým kontaktem v posledních 10 dnech nejprve předem telefonicky konzultujte našeho lékaře, zda a za jakých okolností je Vaše vyšetření možné a vhodné. Pozn.: Tyto okolnosti mohou být dotazovány + případně změřena teplota bezdotykovým teploměrem naší sestřičkou před příchodem klienta do ambulance + event. v rizikových případech může být proveden i antigenní test na SARS-COV2.

 

  • klient v čekárně: pokud máte respirační infekci nebo i mimo infekci (např. v důsledku alergie) trpíte kapénkovými projevy jako kašlem nebo rýmou a kýcháním používejte, prosím, ochranu úst i nosu minimálně rouškou. Pokud tuto nemáte nebo není ve „správné kondici“ např. je znečištěná či vlhká, požádejte naší sestřičku a dáme Vám novou (standardní) roušku. V čekárně se nedotýkejte povrchů a snažte se udržovat odstupy min. 2 metry. Možnost umýt si ruce máte na toaletě nebo v naší ordinaci, možnost desinfekce na vstupu do polikliniky nebo v naší ordinaci.

 

  • klient v ordinaci: po příchodu bude vyžadováno umytí rukou nebo desinfekce rukou. Po dobu zvýšeného epidemického rizika budou používány pro dechová vyšetření speciální jednorázové náústky s antivirovými filtry a použité vyšetřovací přístroje budou v místech kontaktu dezinfikovány po každém pacientovi. Zdravotnický pracovník bude minimalizovat čas kontaktu a maximalizovat odstup od pacienta. U lékaře je zajištěno usazení pacienta ve vzdálenosti větší 3 metrů.

 

  • údržba ordinace: probíhá podle zvyklého plánu. Navíc jsou přidány další intervence povrchovou dezinfekcí, častější větrání, pračka vzduchu s antivirovým filtrem a po pracovním dnu doplňková celková dezinfekce prostor ambulance ozonem.

 

Děkujeme za pochopení a Vaši spolupráci.

 

<< Zpět na seznam novinek