COVID-19: režim práce ZZ (2021)

Kategorie: Informace
Publikováno : 08. duben 2020

Vážení klienti, naše ambulance bude pokračovat v plném provozu i za vrcholící COVID-19 krize. Lékaři i sestry již prodělali onemocnění COVID-19 v podzimní 2.vlně (naštěstí jen v mírném průběhu), a lze se tedy domnívat, že v ještě v nejbližší době budou imunní a nemohou tak představovat významnější potenciální vektor pro přenos této zákeřné infekce na pacienty. Nadále však budou dodržována pokročilá preventivní opatření, jako tomu bylo dosud. Shrnuji:

 

  • termín: klient volně zváží, zda využije objednaného termínu. Pokud se dostavit nemůže (např. nařízená karanténa), není to vhodné (viz níže) nebo jednoduše s přihlédnutím k aktuální epidemické situaci nechce, dejte nám prosím co nejdříve vědět. Pokud se odhlašujete z termínu, zašlete nám příslušné upozornění zahrnující i Vaší identifikaci na SMS (732 288 967), na mail (upira-brno@seznam.cz) nebo nám v ordinační době zavolejte, děkujeme.

 

.. klienti ohrožených skupin: odhlášení vždy zvažte (a my toto doporučujeme), patříte-li do rizikové skupiny (chronická interní onemocnění těžšího stupně zejména kardiovaskulární a diabetes, obesita, věk > 60 let).

 

.. rizikoví klienti: klienti se zvýšenými teplotami, projevy nachlazení, kašlem, ztrátou čichu nebo rizikovým kontaktem v posledních 10 dnech nejprve předem telefonicky konzultujte našeho lékaře, zda a za jakých okolností je Vaše vyšetření možné a vhodné. Pozn.: Tyto okolnosti budou znovu dotazovány + změřena teplota bezdotykovým teploměrem naší sestřičkou před příchodem klienta do ambulance + event. v rizikových případech proveden i Ag test na SARS-COV2.

 

  • klient v čekárně: je požadována ochrana úst i nosu minimálně rouškou. Pokud není Vaše ochrana „ve správné kondici“ např. je znečištěná či vlhká, požádejte naší sestřičku a dáme Vám novou (standardní) roušku. V čekárně se nedotýkejte povrchů a udržujte odstupy min. 2 metry. Pokud se toto nedaří, nebojte se slušně oslovit spolučekajícího a požádat ho o spolupráci. Případně oslovte k řešení problému naši sestřičku. Možnost umýt si ruce máte na toaletě nebo v naší ordinaci, možnost desinfekce na vstupu do polikliniky nebo v naší ordinaci.

 

  • klient v ordinaci: po příchodu bude vyžadováno umytí rukou nebo desinfekce rukou. Po dobu zvýšeného epidemického rizika budou používány pro dechová vyšetření speciální jednorázové náústky s antivirovými filtry a použité vyšetřovací přístroje budou v místech kontaktu dezinfikovány po každém pacientovi. Zdravotnický pracovník bude minimalizovat čas kontaktu a maximalizovat odstup od pacienta. U lékaře je zajištěno usazení pacienta ve vzdálenosti větší 3 metrů.

 

  • údržba ordinace: probíhá podle zvyklého plánu. Navíc jsou přidány další intervence povrchovou dezinfekcí, častější větrání, pračka vzduchu s antivirovým filtrem a po pracovním dnu doplňková celková dezinfekce prostor ambulance ozonem.

 

Děkujeme za pochopení a Vaši spolupráci. Přejeme Vám hodně zdraví a brzký konec současné tíživé epidemické situace.

 

<< Zpět na seznam novinek