Antigenní testování SARS-COV2

Kategorie: Informace
Publikováno : 16. prosinec 2020

Naše ZZ se připojuje k iniciativě „Lékaři pomáhají Česku“ a nabízí Vám provedení Antigenního testu na nosičství viru SARS-COV2. Jde o šetrné výtěrové testy z nosu s výsledkem do 30 minut vč. oficiálního potvrzení o testu (event. i do zahraničí) a zápisu do celostátního informačního systému ISIN. Tyto testy nabízíme zdarma tam, kde je to hrazeno ZP (aktuálně je v běhu akce celoplošného dobrovolného antigenního testování, kde test je zdarma při odstupu 5 dnů od posledního negativního výsledku a 90 dnů od event. pozitivního výsledku nebo nařízené karantény) nebo jinak za nákladovou cenu 250,-Kč.  Další informace o Antigenním testování najdete zde (https://koronavirus.mzcr.cz/antigenni-testovani , resp. rozklikni , resp. algoritmus hodnocení Ag testů rozklikni ).

            Vzhledem k prioritě zajištění běžné činnosti naší ambulance (sestra i lékař se musí věnovat především své běžné práci), nekomerční povaze této naší iniciativy, stavu dodávek testů a epidemické prevenci je třeba stanovit určité omezující podmínky: 1) nabídka je určena primárně pro naše pacienty (evidované). Lze však domluvit i pro jejich rodinné příslušníky a kontakty. 2) vyšetření je třeba domluvit se sestrou (541 552 298, 732 288 967) dopředu na dané datum a orientačně čas (bez předchozí domluvy v termínu Vaší běžné kontroly je poskytneme jen za příznivé provozní situace), 3) budou vyžadovány tyto informace pro zápis do systému ISIN  (rozklikni a stáhni ).

             Pro co největší výtěžnost testu je nutné, aby vyšetřovaný nejméně hodinu před odběrem nekouřil, nevyplachoval nos a nepoužil nosní spreje. Pro zvýšení výtěžnosti můžeme i provést výtěr z krku – v takovém případě je nutné, aby vyšetřovaný nejméně hodinu před odběrem také nejedl, nepil, nežvýkal žvýkačku, nečistil zuby a nevyplachovat si ústa vodou nebo kloktadlem. Před vlastním odběrem je nutné si odkašlat a vysmrkat se.

 

<< Zpět na seznam novinek